Barion Pixel TASZ | Főoldal

Mit kíván a magyar gyermekvédelem - Javaslatcsomag

Átfogó javaslatcsomagot dolgozott ki a Gyermekjogi Civil Koalíció a gyermekvédelem és az ahhoz szorosan kapcsolódó egyéb ágazatok reformjának előkészítéséhez. A Kormány által nemrég bejelentett, a gyermekvédelmet érintő törvénymódosítás megalapozásához széleskörű civil egyeztetést követően készült el a javaslatcsomag, amely 12 átfogó pontban összegzi a gyermekvédelemben tapasztalható legsúlyosabb, a gyermekeket leginkább veszélyeztető problémákat.

Célunk, hogy a jogvédelem valóban elérhető legyen az egész országban.

Regionális Program

A Regionális Programot azért indítottuk útjára, hogy közelebb kerüljünk azokhoz, akik segítségre szorulnak alapvető jogaik gyakorlásában, és többet tudjunk meg a polgárokat foglalkoztató problémákról. A budapesti mellett három regionális irodát hoztunk létre Pécsen, Debrecenben és Miskolcon, emellett Szegeden is nyújtunk ingyenes jogsegélyt.

egyenlő. bátor. szabad.

Kövesd munkánkat, iratkozz fel hírlevelünkre!

Értesülj először legfrissebb ügyeinkről, eredményeinkről, eseményeinkről, olvass személyes beszámolókat jogászaink munkájáról, és tudj meg mindent témáinkról!
Egyszeri adomány
Rendszeres adomány

Támogasd valamelyik ügyünket célzottan, egyszeri adománnyal!

Adományodnak köszönhetően még hatékonyabban tudunk dolgozni egy rendszerszintű probléma megoldásán.
01
Válaszd ki az adomány összegét
Megadom az adataimat
Anonim maradok

Amennyiben adományozóként megadod adataidat:

rendszeresen beszámolunk eredményeinkről
éves találkozókon pedig a TASZ műhelytitkaiba is betekintést nyerhetsz

500Ft
2 500Ft
5 000Ft
10 000Ft
20 000Ft
Ft
Tovább Tovább
02
Fizetés
Tovább Tovább

Csatlakozz hozzánk rendszeres támogatóként!

Adományoddal havonta hozzájárulhatsz jogsegélyszolgálatunk működéséhez, velünk együtt tehetsz a rendszerszintű problémák megoldásáért és egy egyenlőbb, szabadabb és igazságosabb országért! Rendszeres támogatóinknak havonta beszámolunk eredményeinkről, éves találkozóinkon pedig a TASZ műhelytitkaiba is betekintést nyerhetnek.
01
Válaszd ki az adomány összegét
Megadom az adataimat
Anonim maradok

Amennyiben adományozóként megadod adataidat:

rendszeresen beszámolunk eredményeinkről
éves találkozókon pedig a TASZ műhelytitkaiba is betekintést nyerhetsz

500Ft
2 500Ft
5 000Ft
10 000Ft
20 000Ft
Ft
Tovább Tovább
02
Fizetés
Tovább Tovább

A tavalyi évünk számokban

3100
jogsegélyt válaszoltunk meg
105
ügyet vállaltunk el
500000
ember tájékozódott jogtudatosító anyagainkból
4
Budapesten kívüli városban vagyunk jelen:
Debrecenben, Miskolcon, Pécsett és Szegeden

Missziónk

Megalakulásunk óta azért dolgozunk, hogy Magyarországon mindenki megismerhesse alapvető emberi jogait, és érvényesíthesse azokat a hatalom indokolatlan beavatkozásaival és mulasztásaival szemben.

Hírek

Bíróság mondta ki, hogy az adatvédelmi hatóság nem védte meg az állampolgárokat a Pegasus-ügyben

A Fővárosi Törvényszék elsőfokon két perben is úgy ítélt, hogy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) alapjogsértő módon vizsgálta, hogy sérültek-e a Pegasus-szal megtámadott ügyfeleink jogai, ezért új eljárások lefolytatását rendelte el a bíróság. Az ítéletek alátámasztják az álláspontunkat, vagyis hogy az adatvédelmi hatóság nem látta el a feladatát, és nem védte meg az állampolgárokat a Pegasus-ügyben.

Az egyenlő bánásmód védelmére hivatott hatóság működésének kritikája

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) 2021-es, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatalába való beolvadása óta az Egyenlő Bánásmódért Felelős Főigazgatóság (EBFF) sokkal kisebb intenzitással, rosszabb színvonalon látja el a feladatát. Ezt a leromlást tapasztaljuk az ügyek számában és eredményességében, valamint az eljárási határidők többszörös meghosszabbodásában is. Az EBFF újabb jogértelmezése szerint a kormányzati szervek nem ellenőrizhetőek, kikerültek a hatóság vizsgálódási területéről, ezáltal lényegében mentesülnek az egyenlő bánásmód követelménye alól.

Az önkényvédelmi törvényt hatályon kívül kell helyezni

Magyar civil szervezetek üdvözlik a Velencei Bizottság véleményét, amely szerint semmi szükség a Szuverenitásvédelmi Hivatalra (SZVH), amely ráadásul aránytalan és indokolatlanul nagy hatalommal rendelkezik, így arra is alkalmas, hogy visszarettentse az embereket és közösségeiket az aktív közéleti részvételtől. A vélemény szerint az SZVH-t meg kellene szüntetni.

2024-ben is a legszabadabb embereket keresi a TASZ!

Magyarország legaktívabb jogvédő szervezeteként 2024-ben is átadjuk a SZABAD-díjat. Olyan embereket díjazunk ezzel, akik az elmúlt évben a saját lehetőségeikhez mérten legtöbbet tették azért, hogy Magyarország szabadabb lehessen, akár csak egy szimbolikus pillanat erejéig. A SZABAD-díjjal azokat az embereket ismerjük el, akikre ma óriási szükség van.

Mérföldkő a Pegasus-ügyben: pert nyertünk az Alkotmányvédelmi Hivatal ellen

Kétévnyi pereskedés tapasztalatai értek be, amikor elsőfokon pert nyertünk az Alkotmányvédelmi Hivatallal (AH) szemben, Adrien Beauduin belga diákaktivista, a CEU volt hallgatója ügyében, akinek a telefonján kimutatták a Pegasus kémszoftver nyomait. A Fővárosi Törvényszék most úgy döntött, hogy az AH köteles nyilatkozni arról, hogy kezel-e adatokat Beauduinről.

Tasz gardrób

SZABAD.

Mutasd meg, hogy te is hiszel egy szabadabb Magyarországban! A SZABAD. termékek megrendelésével ingyenes jogsegélyszolgálatunkat, és a szabadabb és egyenlőbb Magyarországért folytatott munkánkat támogathatod.

Tudnivalók az összevont EP- és önkormányzati választásról

2024-ben önkormányzati és európai parlamenti választások is lesznek Magyarországon. Idén először egy napon tartják ezt a két választást, június 9-én. Az alábbi tájékoztatónkban összeszedtük, hogy melyik választáson mire szavazunk, ki szavazhat és mit kell tudni a közös lebonyolításról.

Jogaim a szülészeti ellátásban

A szülés és születés az anya és a születendő baba szempontjából is meghatározó esemény, melynek jelentőségét egyre több kutatás bizonyítja. Tájékoztatónkban a várandósgondozással, a szüléssel és a gyermekágyas időszakkal kapcsolatos legfontosabb szabályokat és iránymutatásokat gyűjtöttük össze. Gyakorlati tanácsokkal is igyekszünk segíteni, hogy az ellátás során végig érvényesíthesd a saját és kisbabád jogait, illetve érdekeit.

Családtámogatási ellátások (CSED, GYES, GYED, GYET)

Ebben tájékoztatóban azokról az anyagi támogatásokról írunk, amelyek a gyereket nevelőknek járnak. Ezek a csecsemőgondozási díj (CSED), a gyermekgondozási díj (GYED), a gyermekgondozást segítő ellátás (GYES) és a gyermeknevelési támogatás (GYET). Fontos, hogy ezek a támogatások nem egyszerre, hanem egymás után járnak és az összegük egyre csökken, ahogy a gyerek nő. Tájékoztatónkból kiderül, hogy kinek, mikor és mennyi ideig járnak ezek az ellátások, hogyan kell igényelni őket, és milyen egyéb szabályok vonatkoznak rájuk.

Mit kell tudni az önkormányzati választásról?

Ebben a tájékoztatóban leírjuk, hogy ki és mire szavazhat az önkormányzati választásokon attól függően, hogy hol él. Az önkormányzati választáson településtípusonként eltér, hogy mire szavazunk. Más szabályok vonatkoznak fővárosra, a 10 000 főnél népesebb, és a 10 000 fő alatti lakósságszámú településekre is. Alapvetően azonban polgármestereket és az önkormányzati képviselő-testület tagjait választjuk meg. Azaz arról döntünk, hogy kik vezessék a településünket, kik hozzanak döntést a fontos helyi ügyekben.

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Értesülj először legfrissebb ügyeinkről, eredményeinkről, eseményeinkről, olvass személyes beszámolókat jogászaink munkájáról, és tudj meg mindent témáinkról!

Feliratkozás a várólistára Értesíteni fogunk, amikor a termék újra elérhető lesz. Kérjük add meg az emailcímedet.